Home Lajme Deklarata e Molliqajt bën jehonë në mediat serbe / FOTO

Deklarata e Molliqajt bën jehonë në mediat serbe / FOTO

by Republikaonline


Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj është bërë temë kryesore në mediat e Serbisë, kjo pasi që tha se ne po i trajtojmë serbët e veriut njejtë sikur na ka trajtuar neve Millosheviqi, shkruan Republika Online

Deklarata e tij në emisionin “Pressing”:

“Problemi në veri nuk mund të trajtohet me përdorimin e forcës dhe fuqisë. Mënyra si e kemi trajtuar problemin e veriut kohëve të fundit dhe serbëve në veri, unë mendoj se ka rrezik dhe ka ngapak ngjashmëri me qysh na ka trajtu neve Millosheviqi”, ka deklaruar Molliqaj në Pressing. “Duhet të kemi kujdes, sepse ka pak ngjashmëri”, ka shtuar ai.

E kjo deklaratë e tij ka bërë mjaftë bujë ne mediat e Serbisë ku është shpërndarë me të madhe nga ato pasi që Dardan Molliqaj krahasoi Qeverinë e Kosovës me regjimin e krimineIit famkeq Millosheviq

You may also like

Leave a Comment