Home Lajme Ky është personi që u arrestua për dhunimin e 12-vjeçares kosovare / EMRI

Ky është personi që u arrestua për dhunimin e 12-vjeçares kosovare / EMRI

by Republikaonline


Gazeta Sinjali ka raportuar të hënën për një rast të trishtë që dyshohet se ka ndodhur para dy ditësh në fshatin Sojevë të Ferizajt, ku një vajzë 12-vjeçare, dyshohet se u dhunua nga një 19-vjeçar, në shtëpinë e tij. Vajza fillimisht u raportua e zhdukur nga nëna e saj, teksa më pas u zbuluan detajet që tmerruan familjen.

Burimet e Gazetës Sinjali brenda Prokurorisë kanë bërë me dije se i dyshuari për këtë rast është Denis Syla, i cili tashmë ndodhet nën masën e ndalimit policor, teksa shumë shpejt kërkesa për paraburgim pritet të dërgohet në Gjykatë.

Cilat janë detajet e rastit – Raportimi i Sinjalit

E mitura kishte dalë nga shtëpia në orët e mbrëmjes të së dielës dhe familja e saj nuk kishte asnjë informacion për fatin e saj. Kjo situatë e alarmoi nënën e 12-vjeçares, e cila ia mësyu Policisë dhe kërkoi ndihmë. Njësitë policorë u aktivizuan dhe në bazë të lokacionit e kuptuan se vajza ndodhej në shtëpinë e 19-vjeçarit.

I dyshuari sipas informacioneve të para e kishte marrë vajzën me të cilën paraprakisht kishin komunikuar, duke lënë edhe takim dhe të njëjtën e kishte dërguar në shtëpinë e tij. Gjithçka u zbulua pasi vajza u gjet në atë shtëpi, ku kishte qëndruar për orë të tëra me 19-vjeçarin dhe ku dyshohet se kanë kryer marrëdhënie s**ksuaIe.

E mitura ka dhënë deklaratë para hetuesve policorë, nën praninë e nënës së saj dhe ka rrëfyer detajet dhe krejt çka ndodhi në shtëpinë e personit me të cilin Policia e gjeti. Në anën tjetër, edhe i dyshuari është shoqëruar në stacion policor, ku është intervistuar për veprën me të cilën ngarkohet.

Derisa e mitura është dërguar për ekzaminime gjinekologjike, rezultate e të cilave do të shfrytëzohen si provë në lidhje me rastin, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar ndalimin për 48 orë të personit të dyshuar dhe dorëzimin e kallëzimit penal brenda afatit ligjor.

Shënim: Personi i apostrofuar në këtë artikull prezumohet i pafajshëm derisa fajësia e tij të mos provohet me vendim të formës së prerë nga gjykata.

You may also like

Leave a Comment