Policia i shkoi në shtëpinë e Vali Corleone, ja çfarë gjejnë në shtëpinë e tij / DETAJE


Krimet Ekonomike kanë batisur mëngjesin e sotëm shtëpinë e Vali Corleones, në lagjen Gavran të Gjilanit.

Deri tek kjo bastisje ka ardhur si pasojë e publikimit të parave në rrjetin social TikTok, ku Corleone është mjaftë aktiv. Bastisja ka filluar nga ora 09:45 deri në orën 10:00, por gjithçka ka rezultuar pastër.

Rastin e kanë konfirmuar edhe Policia e Kosovës.

Policia ka bërë të ditur se në shtëpinë e Vali Corleone kanë sekuestruar disa kontrata noteriale në lidhje me shitblerjen e disa lokaleve dhe pronave si dhe një telefon celular.

Aksioni i policisë u bë për shkak të dyshimeve për ‘pastrim parash’ nga Vali Corleone.

“Kontrolli është realizuar duke u bazuar në urdhëresën e Gjykatës Themelore në Prishtinë. I dyshuari përmes rrjetit social ”Tik-Tok” ka prezantuar për publikun para me ngjyrë të cilat dyshohet të jene përfituar nga kryerja e veprave penale të ndryshme. Gjatë kontrollit është arritur të sekuestrohen disa kontrata noteriale në lidhje me shitblerjen e disa lokaleve dhe pronave si dhe një telefon celular”, thuhet në komunikatën e policisë.

Tutje, policia ka konfirmuar se Vali nuk ishte në shtëpi gjatë bastisjes.

“I dyshuari nuk është hasur në shtëpi, dyshohet të jete në Republikën e Maqedonisë Veriore. Të gjitha veprimet hetimore dhe operative janë zhvilluar me autorizimin e Prokurorisë Speciale te Republikës se Kosovës”, thuhet në njoftim.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *