E dhimbshme:I jepet lamtumira e fundit të riut që vdiq dje (PAMJE)


Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë në një familje në Junik, ku në një stan të bjeshkës, ka humbur jetën një fëmijë. Sinjali mëson se bëhet fjalë për një 16-vjeçar i cili ishte duke punuar në një stan te Gropa e Erenikut kur tragjikisht humbi jetën.

Bëhet fjalë për Dilon Ramqaj 16-vjeçar i cili ishte duke punuar në një stan te Gropa e Erenikut kur tragjikisht humbi jetën. Diloni ishte nxënës i SHMT “Mit’hat Frashëri” në Gurrakoc.

Burime nga Emergjenca kanë bërë me dije se rasti ka ndodhur në orët e mbrëmjes dhe sipas informacioneve të para, i mituri dyshohet se ka humbur jetën si pasojë e rrymës së gjeneratorit, të cilin e kishte ndezur për shkak të mungesës së rrymës.

Vdekjen e 16-vjeçarit e ka konfirmuar mjeku në vendin e ngjarjes, ndërsa njësitet policore kanë bërë ekzaminimet e nevojshme, në mënyrë që të zbardhen rrethanat e ngjarjes.

Qytetarë të shumtë kishin ardhur t’i ipnin lamtumirën e fundit. Prezent ishin struktura të arsimit të Istogut, e ishte edhe vet Kryetari i komunës, z. Ilir Ferati. Ngushllime familjës Ramqaj.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *