“Ose kena me jetu të tre, ose kena me vdekë të tre” – Letra e fundit e Sokol Halilit


Janë bërë publike letrat e Sokol Halilit, vrasësit të Hamide Magushit. Ai ia la babait të tij.

Lajmi do të përditësohet…

“deres te sigurimit per me dal jasht por te kishte pas najher dhun prej meje psiqikisht apo fizikisht ish kthy kur um pa po kur me ka pa veq me ka kqyr dhe nuk u kthy dhe erdh ka un rreth meje dhe ka dal jasht dhe une mas pak sekondav jam qu dhe kom dal jasht mas saj dhe kur kom dal jasht ajo u kan me ni shoqe te vet dhe ju kom afrui kom fol dhe e kom lut me fjalt ma te mira per mos me lan fmin jetim dhe e kom lut me fjalt ma te mira mu ba mir dhe ju kum lut ju kim perkul dhe i kom ra ne gjuj dhe aty per aty me tha kti thmis sun i jep gji nana jote po kti thmis un duhet mi jap gji dhe te kom kallxu ske desht me marr vesh dhe tash edhe ni seanc e ke te gjygjit dhe thmija me takon mu dhe ti ban shkadush se un te kom kallxu per pun te fmis pik per pike kto fjal te fundit nashta nuk kom mujt e nuk muj mi kallxu po per afersisht rreth rreth kti muhabeti te thmis


tok i kom shkrep edhe nje her ne kok dhe kom pas qef mja pa ceremonin e vorrimit dhe kom pas qef me pa a po flitet naj kun fjala e vertet se kom mujt me shku kry per kry me ta po kom pas qef me pa dhe me ni qysh po shkon e verteta dhe gjith mediat dhe televizori dhe te gjith njrezimi te familjes saj dhe te tjeret qe kan fol me fjal te njerzve te familjes saj ne asni moment nuk esht fol e verteta dhe do gazetare te pshurrta do gazetare me goj si qerap te shkyne si both te shkyme qe flasin me fjal te tjerve dhe nuk shkojn me vet ne gjykat qka ka than ish gruja sado pak kuptohet qka ka qen e verteta e jo me fol qka thojn sot te tjeret secili ne qef ne veti dhe ju kisha lut te gjithve mos e hupni shpresen ne Zotin e madh dhe ne shtetin ton dhe ne policin ton se shum jan te drejt dhe te kuptushum po mos mirri me media qka flasin qetshi gazetare apo avokate qetshi gazetari apo avokati qetshi pederrice dhe


polici e kom pa qe pernime e paska pas punen e thmis dhe pse me shtini ne polici dhe pse me shtini ne gjykata une gjat gjith kohes e kom lut mos ta lajna fmin jetim ja kom qu dajt e vet per me afru pun ja kom qu dhandrrin e vet per me afru pun nuk kan desht mi ra mas ksaj pune veq kan kujtu qe let asht mja marr dikuj thmin edhe sa per ket qe me kan shkru per dhun ne familje kur e pash dhe kur e lexojsha sa her e kom pa te shkrume ne emer ten kishe per dhun ne familje me ardhke marre se kurr nuk asht e vertet dhe sa per ket policis jan kan edhe jan shum te drejt se nuk kan pa as nuk kan gjet kurrqfar dyshimi qe ka pas dhun ne familje dhe nuk asht e vertet kurr qe ka pas najher dhun ne familje por krejt kta ma kan ba per pun per moma marr thmin me qu me rrit te shpija babes vet te vakafi babes vet se un ma heret kto fjal vakaf si kom kuptu po ajo thojke vet dhe un ja kom dhan e nese ban qishtu ti kam”Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *