Gjaku mbulon Sali Berishën, momenti kur goditet ish-kryeministri / VIDEO


Ka nisur me përplasje protesta e opozitës në Bulevardin Dëshmorët e Kombit. Përplasja fizike ndodhi teksa Meta dhe Berisha po shkonin drejt bulevardit që t’i bashkoheshin turmës.

Mësohet se Berisha është goditur me grusht nga një person i veshur me te kuqe, i cili është afruar si protestues dhe duke përfituar nga rasti nga goditur Berishën me grusht.

Pas goditjes, Berisha është përgjakur, ndërsa kanë ndërhyrë menjëherë badigardët e tij duke larguar sulmuesin.

Ky i fundit është rrahur prej badigardëve duke u larguar menjëherë nga vendi i ngjarjes.

Siç duket edhe nga pamjet, Berisha ka pësuar dëmtime të shumta në fytyrë./Abcnews.al/

Për shkak të pamjeve, videon e plotë e gjeni në instagram @republikaon


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *