Vetura me shqiponjë dhe dy kallashnikovë e Artan Zymberit, kosovarit që vdiq në burgun e Serbisë


Vazhdon të jetë misterioze vdekja e kosovarit me pasaportë norvegjeze, Artan Zymberi në një nga burgjet e Serbisë.

Kosovari me nënshtetësi norvegjeze humbi jetën në një burg në Beograd me 26 nëntor në rrethana ende të paqarta.

Indeksonline ka siguruar një foto të veturës së Zymberit e cila është me motive kombëtare, me shqiponjë dhe dy kallashnikovë krah saj.

Trupi i Zymberit është tërhequr dje nga familjarët dhe është nisur për Norvegji ku pritet edhe të i bëhet obduksioni.

Pas rezultateve të obduksionit pritet të ketë reagim zyrtar edhe nga familja e të ndjerit./Indeksonline/


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *