Ky është 22 vjeçari djali i ‘të fortit’ kosovar që u arrestua për fajde / FOTO


Policia e Kosovës ka arrestuar djalin e biznesmenit famëkeq Ismet Osmanit. Gazeta Insajderi ka mësuar se Amir Osmani është 22 vjeçari i arrestuar për kanosje dhe fajde mbrëmë nga Policia e Kosovës.

Këtë e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës përmes një njoftimi për media. Në njoftim thuhet se mbrëmë rreth orës 18:00 ka ndodhur një rast Kanosje në stacionin policor jugu në Prishtinë. Osmanit i është sekuestruar një armë zjarri, një karikator, një thikë dhe shtatë fishekë.

Djali i Ismet Osmanit është emër i njohur për policinë Ai kishte edhe disa raste të tjera. Vitin e kaluar ai ishte arrestuar për rrëmbim, fajde dhe blerje, posedim, shpërndarje dhe shitje të paautorizuar të narkotikeve, substancave psikotropike dhe analoge.

Njoftimi i plotë i policisë:

Arrestohet një i dyshuar për veprat Kanosje dhe fajde– Sekuestrohet një armë zjarri

Prishtinë, 08 dhjetor 2022 – Më datë 07.10.2022, rreth orës 18:00, është raportuar për një rast Kanosje në stacionin policor jugu në Prishtinë.

Menjëherë pas raportimit policia ka filluar trajtimin e informacioneve si dhe ka ndërmarrë verimet e nevojshme operativo-hetimore që kanë rezultuar me identifikimin dhe arrestimin e të dyshuarit;

A.O, mashkull 22 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës,

i cili mbrëmë rreth orës 22:00, është intervistuar nga ana e policisë dhe me urdhër të prokurorit të shtetit i njëjti është dërguar në mbajtje.

Personit të dyshuat policia i ka sekuestruar:

– një armë zjarri TT,

– një karikator,

– një thikë si dhe

– shtatë fishekë.

Hetuesit policor në koordinim me institucionet, përkatëse kanë kryer edhe procedurat rreth tri urdhëresave të gjykatës, që i dyshuari i ka për vepra të tjera.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *