“Ahh more vlla, cdo dit qe pom vet djali per dajen e vet” / Postimi prekës i motrës së Artanit që vdiq në burgun serb


Kanë kaluar disa ditë që nga ngjarja tragjike që tronditi opinionin shqiptar, ku një shqiptar nga Peja me nënshtetësi norvegjeze dyshohet se u vra në burgun e Serbisë.

Familjarët e Artan Zymberit thonë se ai u vra pasi kishte tatunë e Adem Jasharit e emblemën e UÇK-së në trup.

Teksa hetimet po vazhdojnë për këtë rast, dhimbja është e madhe tek familjarët.
Motra e Artanit, Dardanja, ka emocionuar me një shkrim për të vëllain, ku shkruan se djali i saj po vazhdon ta kërkoj dajën e vet.

“Ahh more vlla, cdo dit qe pom vet djali per dajen e vet zemra pom qan… Je dhe ki mu kon gjithmon ne zemrat te tana”, ka shkruar mes tjerash ajo.

Postimi i plotë pa ndërhyrje:

Ahh more vlla, cdo dit qe pom vet djali per dajen e vet zemra pom qan… Je dhe ki mu kon gjithmon ne zemrat te tana! Emri dhe ftyra yt i bukur kur nuk do te harrohen zemra motres…❤️ti je kon zemer i mir, ton qe kan pas nevoj per ndim ti je kon i parr qe i ke ndimu me cdo rast. Kur kerkond tkeqin sja ke bo dhe kur ski pas qef me pa tjer keq. kjo nuk eshte drejte, pse bash ty te ndodhi kjo!


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *