E frikshme: Serbët hedhin mjet shpërthyes teksa gazetarja kosovare po raportonte në Veri – VIDEO

Situata në veri të vendit vazhdon të jetë e tensionuar. Grupe kriminale atje kanë vendosur barrikada në disa lokacione dhe të njëjtit kanë sulmuar me armë zjarri pjesëtarët e Policisë së Kosovës, të cilët u janë kundërpërgjigjur me të shtëna, raporton Gazeta Sinjali.

Pamje të frikshme janë kapur nga kamera e RTV Dukagjinit, ku teksa gazetarja e tyre po raportonte nga vendi i ngjarjes, serbët kanë gjuajtur mjete të ndryshme shpërthyese.

Ajo largohet menjëherë nga vendi ku ndodhi shpërthimi.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *