Grupi serb në Telegram: Egjipti ka tërhequr njohjen ndaj Kosovës (FOTO)

Një grup serb i krijuar në aplikacionin social “Telegram”, vazhdon të shpërndaj mesazhe në gjuhën serbe, shkruan RepublikaOnline

Aty postohen informacione për zhvillimet e fundit politike në Serbi, për barrikadat e për veriun e Kosovës.

Sot Vuciq, sipas informatave të grupit, do të mbaj konferencë për media ku edhe do të shfaq vendet që kanë tërhequr njohjen ndaj Kosovës, gjitmonë sipas grupit.

RepublikaOnline ka arritur ti siguroj disa nga këto mesazhe, në të cilin thuhet:

“Vuçiq do të zbulojë në emisionin “Të enjten në 9” se cilat shtete kanë tërhequr njohjen e Kosovës.

Midis tyre është një “lojtar serioz” në politikën botërore – këtu tashmë mund të lexojmë midis rreshtave dhe të themi se është Egjipti.”


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *