E rëndë: Vdesin dy mërgimtarë kosovar në aksident / FOTO


Dy mërgimtarë tanë kanë humbur jetën sot aksidentalisht në Gjermani.

Leutrim Hyseni, 31 vjeç, dhe Admir Seta, 40 vjeç, u goditën nga treni, teksa po kalonin hekurudhën.

Rasti raportohet të ketë ndodhur në Wiesbaden.

Për Admirin thuhet të ketë lënë pas vetës gruan dhe katër fëmijë të mitur.

Shoqata Humanitare Dardania Wiesbaden u ka bërë thirrje të gjithë bashkatdhetarëve që duan të ndihmojnë familjet e viktimave, se këtë mund ta bëjnë deri nesër.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *