Ky është kosovari që u gjet i vdekur te liqeni, dyshohet se kreu vetëvrasje / FOTO


Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot rreth orës 13:30 buzë liqenit në fshatin Livoç i Epërm i Gjilanit, ku një person është gjetur pa shenja jete, raporton Gazeta Sinjali.

Sinjali mëson se viktima është 51-vjeçari, Ragip Byqmeti dhe sipas informacioneve të para, ai dyshohet se i ka dhënë fund jetës së tij. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore bashkë me ekipin mjekësor të Emergjencës, ku pas ekzaminimeve për shenjat vitale, mjeku ka konstatuar se viktima ka ndërruar jetë.

Burimet e Gazetës Sinjali kanë bërë me dije se në vendngjarje pranë trupit të pajetë të 51-vjeçarit janë gjetur dy armë zjarri, të cilat janë sekuestruar në cilësinë e provave materiale. Me urdhër të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion, ndërsa rasti është cilësuar ‘Vdekje e dyshimtë’.

Kujtojmë se edhe ditë më parë, një person tjetër është gjetur pa shenja jete në veturën e tij të martën në rrugën “Vëllezërit Çaka” në Kaçanik. Indeksonline kishte raportuar se viktima është Zekir Selimi. Lajmin e kishte konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Ferizajt, Kanun Veseli. Ai tha se me autorizimin e prokurorit kanë nisur hetimet për zbardhjen e këtij rasti.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *