Mërgimtari kosovar ther me thikë gruan e tij, shkak xhelozia

Një 27-vjeçar g oditi me th ikë gruan e tij 25-vjeçare në një palestër të fitnesit duke e p lagosur rëndë. Ngjarja ndodhi të mërkurën në Vöcklabruck të Austrisë.

Autori është arrestuar pak më vonë pas rastit, këtë ka konfirmuar policia dhe prokuroria publike në Wels. Siç raportojnë mediat austriake, çifti jetonte së bashku, edhe pse burri kishte kohë që ishte duke bërë tretman në një institucion austriak nga varësia e drogës.

Shumica e mediave austriake nuk e kanë bërë të ditur identitetin e të akuzuarit për rastin, por gazeta oe24.at ka njoftuar se bëhet fjalë për një austriak me prejardhje nga Kosova.

“Pak para sulmit, gruaja ka telefonuar në 911, pasi ka parë në parking burrin e saj, i cili supozohej të ishte në një klinikë për varësinë. Ajo u ndje e kërcënuar pasi ai dyshohet se i dërgoi asaj mesazhe të dyshimta chat disa ditë më parë. Kur ajo thirri, ajo u këshillua të bënte një ankesë”, shkruajnë mediat austriake.

Por kjo nuk ndodhi më. Pak minuta më vonë, burri është shfaqur në ambientet e palestrës. Çifti u grind në pritje. Papritur, burri nxori një th ikë dhe g oditi gruan e tij. Të ftuarit e palestrës i erdhën në ndihmë dhe sulmuan sulmuesin me shtangë dore. Më në fund e lëshoi ​​dhe iku. Policia tha se 27-vjeçari ishte i dehur dhe i droguar. Motivi i krimit mesa duket ishte xhelozia.

Vetëm pak kohë pas rastit, 27-vjeçari është arrestuar. “Ai ishte i dehur dhe i droguar”, ka njoftuar policia në raportin e saj.

Gruaja u dërgua në spital dhe u operua. Që atëherë ajo është lejuar të largohet nga spitali, tha policia të premten.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *