Aksident i rëndë: Një i vdekur, tre të lënduar / PAMJE


Një person ka vdekur dhe tre të tjerë janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në fshatin Novosellë të Pejës.

Lajmin për Gazetën Insajderi e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë në rajonin e Pejës, Fadil Gashi.

Gashi tha se fillimisht ishin raportuar katër të lënduar derisa pas ekzaminimeve të tjera në vendin e ngjarjes është hasur edhe në një person pa shenja jete.

Poshtu bëhet e ditur se njëri nga të lënduarit është edhe një zyrtar policor.

“Katër persona të lënduar, njëri prej tyre ka humbur jetën. Vdekjen e ka konstatuar mjeku në vendin e ngjarjes, kurse tre të lënduarit janë dërguar fillimisht në Spitalin Rajonal e më pas në QKUK. Në vendin e ngjarjes përveç njësiteve policore, janë edhe IPK, pasi njëri prej të lënduarve është polic”, ka deklaruar ai.

Ai theksoi se të lënduarit e tjerë janë dërguar fillimisht në spitalin rajonal të Pejës e më pas edhe në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës.

Më poshtë pamjet nga aksidenti


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *