Mërgimtarët thonë se u sulmuan me shok-bombë afër Merdarit


Një mërgimtar që ishte nisur nga Austria për në Kosovë iu është bllokuar rruga në Kurshumli, aty serbët vendosen barrikada.

Mërgimtari A.Z (emër i njohur për televizionin), për Klankosova.tv ka thënë se barrikaduesit kanë gjuajtur edhe me shok-bomba, teksa shtoi se bllokimi i rrugës u bë në prezencë të policisë.

“Shumica e shqiptarëve atje kanë qenë të bllokuar. Na kanë bllokuar rrugën me traktor dhe me disa kerre. Kanë gjuajtur shok-bomba. Policia ka qenë prezente aty kur na kanë bllokuar rrugën”, është shprehur ai për Klankosova.tv.

Tutje, ai shtoi se ishte kthyer për në pikëkalimin kufitar tek Dheu i Bardhë.

Kujtojmë se Ministria e Punëve të Jashtme ka bërë thirrje që të përdoren pikëkalime kufitare të tjera, pasi ai në Merdare tashmë është i bllokuar.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *