Pamje LIVE prej nga janë vendosur barikadat në rrugën drejt Merdarës, ku kalojnë mërgimtarët (VIDEO)

RepublikaOnline ka arritur të siguroj pamje direkte nga barikada e cila është vendosur në Serbi, në rrugën e cila shpien në kufirin në Merdare, shkruan RepublikaOnline

Në pamje shihen disa persona që kanë bllokuar rrugën me kamion dhe traktor.

RepublikaOnline edhe më herët raportoj për këtë barikadë e cila është vendosur në këtë rrugë.

Këtë rrugë e frekuentojnë mërgimtarët për tu futur në Kosovë, sidomos në këtë kohë të festave kur shumica e diasporës vije në Kosovë për pushime.

Në video shihen edhe patrulla të policisë serbe teksa vrojtojnë situatën./RepublikaOnline


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *