Dejan Pantiq pritet të lirohet sot, serbët: Mbahuni, kërkesat po na realizohen

I arrestuari për dyshime ndaj sulmit të zyrëve të KQZ në veri të Kosovës, Dejan Pantiq pritet të lirohet sot, shkruan RepublikaOnline

RepublikaOnline merr vesh nga burimet e saj se ish-polici serb në Policinë e Kosovës, pritet të lirohet sot me kusht.

Kjo erdhi edhe pas presioneve të shumta nga ShBA’të, që kërkuan lirimin e tij.

Dejan Pantiq u akuzua për t errorizëm dhe sulm ndaj zyrëve të KQZ në veri të Kosovës.

Sipas burimeve, Pantiq së pari do të dërgohet për egzaminon mjekësor, e më pas pritet të lirohet.

“Kjo përmbushë një prej kërkesave të vëllezërve në barikada në veri”, thotë burimi serb i siguruar nga RepublikaOnline.Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *