Prokurorët që liruan Pantiqin, me të kaluar të dyshimtë (FOTO)

Sot është liruar nga paraburgimi i dyshuari për terrorizëm dhe ish-polic i Kosovës, Dejan Pantiq, shkruan RepublikaOnline

Ai është liruar në arrest shtëpiak, ndërsa këtë vendim e ka kundërshtuar ashpër kryeministri Albin Kurti.

Republika Online ka siguruar fotografitë dhe emrat e Kryeprokurorit dhe Prokurorëve në rastin e Pantiqit.

– Kryeprokurori: Blerim Isufaj nga Juniku, banor i Prishtinës.

Isufaj dyshohet se u zgjodh Kryeprokuror i Gjykatës Speciale, derisa kishte koflikt të interesit!

Departamenti për Terrorizëm:

– Prokuror: Afrim Shefkiu

Shefkiu ishte prokuror edhe në rastin e Astrit Deharit, derisa u kërkua nga familjarët që ky i fundit të përjashtohet nga rasti, merr vesh RepublikaOnline.

Ai poashtu ishte edhe Prokuror në rastin e mashtrimit me viza të ish-deputetit Milaim Zeka, si dhe në rastin e hetimit të manipulimit me listat e veteranëve.

– Prokuror: Fikrije Krasniqi Fejzullahi

Fejzullahu ishte prokurore e rastit të Albin Kurtit, kur ky i fundit ishte arrestuar në protestën kundër asociacionit të komunave serbe me 2015.

Ajo gjithashtu është e dyshuar edhe për zhdukjen e provave të një vrasje të dyfishtë, vite më parë./RepublikaOnline


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *