Kush ishin kosovarët që i blen presidentit Rugova Mercedes me vlerë 26,500 franga? (FOTO)

Plotë 26,500 franga kishte kushtuar një veturë e markës Mercedes 600 SE e blerë nga mërgimtarët vitias për familjen e presidentit Rugova, njofton Plus TV.

Kjo veturë e blerë në Gjenevë të Zvicrës ju dhurua kësaj familje në vitin 2001, si shenjë mirënjohje për kontributin e jashtëzakonshëm që kishte bërë presidenti Rugova në sensibilizimin e kauzës kombëtare për lirinë e popullit shqiptar të shtypur nga regjimi serb në Kosovë, transmeton Plus TV.

Ismet Mjaku, mërgimtar dhe aktivist i LDK-së ka publikuar dokumente dhe dëshmi mbi iniciativën që kishte marr ai për t’i bërë dhuratë familjes Rugova veturën luksoze. Në publikimi e tij shihet edhe emrat të cilët kishin participuar me nga 1000 dhe 500 franga për blerjen e kësaj veture.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *