Këta janë dy të plagosurit në Shtërpcë (FOTO)

Dy persona janë plagosur pasditen e sotme në Shtërpcë.

Këtë e ka bërë të ditur Policia e Kosovës me anë të një komunikate për media.

Njëri nga të plagosurit është S.S., dhe i përket moshës 11-vjeçare ndërsa tjetri është Milos Stojnovic, 21 vjeç.

Milos Stojnovic

Policia Rajonale e Ferizajt, ka bërë të ditur se pas një pune intenzive hetimore , grumbullimit të informacioneve në terren kanë identifikuar e më pas kanë arrestuar të dyshuarin A.K (M/K) i moshës 33 vjeçar.

Rruga që çon për në Shtërpcë aktualisht është e bllokuar pasi dhjetëra serbë lokalë kanë dalë duke protestuar dhe duke kërkuar dënim për autorin.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *