Sulmohet në Serbi një autobus me mërgimtarë nga Kosova / PAMJE

Një autobus me mërgimtarë nga Kosova që po udhëtonte nga Peja për në Dortmund të Gjermanisë është sulmuar me gurë në Serbi.

Fatmirësisht nuk ka pasur të lënduar, përveç dëmeve materiale dhe autobusi që po udhëtonte nga Peja ka qenë në gjendje ta vazhdojë rrugën.

Këtë e kanë konfirmuar nga kompania turistike “Fadili Tours”.

“Rasti është i vërtetë dhe të gjithë udhëtarët janë mirë dhe nuk ka të lënduar, nuk e dimë saktë se në cilin vend janë sulmuar. Por sulmi ka ndodhur në Serbi. Disa autobusë janë nisur sot për në Gjermani nuk e dimë saktë se cili prej tyre është sulmuar, por mund të konfirmojmë se vetëm një autobus është sulmuar”.

“Të gjithë udhëtarët janë mirë janë duke u kryer procedurat ligjore që duhet dhe do të nisen për në Dortmund”, kanë thanë nga kompania./GazetaSinjali


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *