“Du me i fol ca fjalë të vërteta – Hashim Thaçi tungjatjeta” vjersha e të moshuarës / VIDEO


Një video po bën gjiro në rrjetet sociale ku shfaqet një e moshuar teksa reciton një vjershë të gjatë, të krijuar nga vetë ajo dhe dedikuar për luftëtarët e UÇK-së.

Ajo e nisë atë me fjalët e dedikimit që ia bën Thaçit “Du me i fol disa fjalë të vërteta – Hashim Thaçi tungjatjeta” për të vazhduar më pas duke i përmendur edhe luftëtarët e tjerë si Kadri Veseli, Ramush Haradinaj, Jakup Krasniqi, Famtir Limaj, Mujë Krasniqi e Edmond Hoxha.

E moshuara është xhiruar brenda një ambienti familjar në rrethin e Prizrenit, në fshatin Korishë./Gazeta10


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *