Gruaja nuk pranon të shkojë te mjeku, burri i hyn dajak

Një ngjarje e pazakontë raportohet të ketë ndodhur dje në Drenas, përcjell portali rajoni.org.

Është arrestuar një person, nën dyshimet e ngritura se ka s ulmuar fizikisht gruan e tij, pasi ajo nuk ka pranuar të marrë trajtim mjekësor.

Në lidhje me këtë rast është njoftuar prokurori, i cili pas intervistimit e ka liruar të dyshuarin.

Raporti i plotë policor:

Gllogoc 09.01.2023 – 18:10. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se pas një mosmarrëveshje ka ofenduar v iktimën femër kosovare dhe ka s ulmuar v iktimën tjetër femër kosovare e cila nuk ka dashur të pranoj tretman mjekësor. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar që pas intervistimit i dyshuari të lirohet dhe rasti të vazhdoj në procedurë të rregullt.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *