I ndërtuan shtëpi të re, shqiptari i pakënaqur: Dua katin e dytë

Themeluesi i crganizates se bamiresise ‘Fundjave ndryshe’, Arber Hajdari, tregoi per punen e palodhur dhe misionin e tij per te ndihmuar njerezit ne nevoje. I pyetur nese ka patur njerez qe kane mbetur te pakenaqur edhe pasi ‘Fundjave ndryshe’ kishte bere bamiresi per ta, Arbri rrefev nje rast ne qytetin e Fierit.

“Kemi nje rast. Kishim lene diten e inagurimit. ate dite po binte dhe bore. Marrim kryefamiljarin ne telefon, ata nuk e kishin pare shtepine dhe i themi.“Ne kete ore kemi lene (nagurimin e shtepise. keshtu qe mos harro.’’

Ne fillim fare ne po e prisnim familjen tek shtepia. qe ti dorezonim celesat. Vjen kryefamiljari vetem, femijet dhe bashkeshortja po vinin mbrapa. I thashe “Pse je merzit?”. Reflektonte ajo vete. gjithe ajo shtepi, 100 metra katror. Edhe tha:“Mire mire duket kshu, po ku jane kto hekrat per te bere katin e dyte ktu?“ – tregon Arbri, nderkohe qe publiku shperthen ne te qeshvra.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *