Këso pamje nuk shihni as nëpër filma: Momenti kur shpetohet çifti nga vërshimet (VIDEO)

Qytetet e fshatrat e Kosovës janë përballur me vërshime të mëdha e ujëra të rrëmbyeshëm. Shumë rrugë janë bllokuar duke e bërë të pamundur qarkullimin e veturave e të qytetarëve.

Si rezultat i reshjeve të shumta të shiut kryetari i Komunës së Skenderajt, Fadil Nura ka shpallur gjendje të jashtëzakonshe.

Ekipet emergjente janë duke u përpjekur t’i ndihmojn qytetarët të cilët janë bllokuar nëpër shtëpitë dhe lokalet e tyre.

Ndërsa një qytetar atje ka publikuar një video ku shihet një situatë e rëndë. Ata që po ndihmonin një çift që kishin mbetur të ngojuar ishin edhe zyrtarët komunal të Skenderajt , shkruan Insajderi.

Ky moment është xhiruar nga fotografi Brahim Nura.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *