U kap duke vjedhur pako me Orbit-a, i riu kosovar i bën llom punëtorët e sigurimit në ETC / DETAJE


Siguria publike në Kosovë konsiderohet se po cenohet nga krime të natyrave të ndryshme, e sidomos nga vjedhjet, fenomen ky mjaft shqetësues, që po shkakton humbje e pasiguri në biznese. Marketet shumë shpesh janë cak i hajnave, raporton Gazeta Sinjali.

Gjatë ditës së djeshme një vjedhje ka ndodhur në qendrën tregtare ETC në Suharekë, ku një person dyshohet se ka marrë mbi katër pako të çamçakëzëve Orbit.

Sinjali mëson se i riu s’ka arritur që t’ia mbathë që aty pasi që është hetuar nga punëtorët e sigurimit me të cilët është konfrontuar fizikisht.

Sipas burimeve gjatë tentativës për t’u larguar që aty, i dyshuari ka suImuar dy punëtorët e sigurimit me ç’rast njëri nga ta ka pësuar fr akturë në brinjë dhe krahë. Dy v iktimat janë dërguar në Spitalin Rajonal në Prizren ku edhe po vazhdojnë trajtimin mjekësor.

Ndërkohë 25-vjeçari është arrestuar dhe është shoqëruar në stacion policor ku është intervistuar nga hetuesit lidhur me atë që ka ndodhur.

Pas përfundimit të procedurave policore, Prokurori i Shtetit ka nxjerrë aktvendim që të dyshuarit t’i caktohet masa e ndalimit policor dhe i njëjti do të hetohet nën dyshimet për kryerjen e dy veprave penale ‘Vjedhje’ dhe ‘Lëndim trupor’.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *