E reja hidhet nga Ura e Fshajt, qytetari e shpëton nga vdekja (FOTO)

Një 29-vjeçare është hedhur nga Ura e Fshajt në Gjakovë.

Ajo është shpëtuar nga një dëshmitar i rastit, teksa që të dy janë dërguar për trajtim mjekësor.

“Rreth orës 13:32 viktima femër e lindur në vitin 1994 kishte kercyer nga Ura e Fshejt. Një person, dëshmitar i rastit, kishte arritur ta nxjerri nga uji. Viktima dhe dëshmitari janë dërguar në Spitalin Rajonal në Gjakovë. Njesitet pergjegjëse policore ju pergjigjur rastit si dhe është njoftuar Prokurori i Shtetit në kosultim me të cilin është iniciuar rast “Tentim vetëvrasje”, thuhet në raportin e Policisë.

Dëshmitari i rastit që e shpëtoi vajzën që kërceu nga ura e Fshajt është Din Salihi nga fshati Babaj i Bokës.

Ai qëlloi në vendngjarje kur 29-vjeçarja u hodh nga lartësia në lum, derisa arriti që ta tërhek nga uji dhe të dy më pas janë dërguar për trajtim mjekësor.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *