“M’keni lan n’burg, ju jeni hajna”, “Lidhne ket far qeni…” – Perplasen qytetarët në protesten e sotme / VIDEO

Sot është duke u protestuar nga familjarë të d ëshmorëve, dhe një pjesë tjetër e qytetareve për shkak pas deklaratave kryeministrit Albin Kurti, që kishte bërë ditë më parë lidhur me vrasjen e Oliver Ivanoviqit./ Republika Online.

Por një qytetar është shprehur i r evoltuar rreth kësaj proteste ku iu drejtua protestuseve me këto fjalë, Shumë prej jush jeni hajna, prej juve u shtarëve, ku keni qenë 60 mijë ushtarë, dëgjohet duke thënë.

“Shumë prej jush jeni hajna, prej juve u shtarëve, ku keni qenë 60 mijë u shtarë. Hajni është hajn”, dëgjohet duke thënë ai.

“Unë jam hajn në Evropë, nuk vjedhi sikur këta”, thotë tutje ai, teksa thotë se “Kurti është patriot”.

I mënjëhershëm ka qenë reagimi i policisë, në qetësimin e situatës.

Për më shumë ndiqeni videon:


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *