Pamje që ta thyejnë zemrën: Fëmija mbahet gjallë nën rrënoja me një tapë ujë / VIDEO

Momentet e shpresës janë të pakta në zonat e shkatërruara nga tërmetet e së hënës në veri të Sirisë dhe Turqinë jugore.

Por ekipet e shpëtimit vazhdojnë të luftojnë për të shpëtuar të bllokuarit nën rrënoja, raporton BBC.

Pamje të trishta po vijnë nga atje prej tre ditësh ku dy vendet u goditën nga tërmeti shkatërrimtar i së hënës.

Fëmijët të bllokuar në rrënoja, një foshnje e lindur, e vetmja e mbijetuar nga familja e forca shpëtimi që u japin ujë fëmijëve të bllokuar kanë prekur të gjithë botën.

Një vogëlushit sirian i quajtur Mohummad, i bllokuar nën rrënoja për gati 45 orë në Hatay, iu dha ujë për të pirë nga një tapë shishe ndërsa shpëtimtarët punuan me vendosmëri për ta nxjerrë jashtë.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *