6 vjeçarja turke: Nën rrënoja më ushqente një njëri mjekërrbardhë me kal, mbante shtëpinë me shpinë (VIDEO)

Të pazakonta kanë qenë historitë që po qarkullojnë nga tërmeti shkatërrues në Turqi dhe Siri.

Ajo që ka shokuar të gjithë botën është një vajzë 6-vjeçare, e cila ka treguar se një burrë me mjekër të bardhë e ka ushqyer gjatë ditëve që ka qëndruar nën rrënoja. Vogëlushja ka zbuluar se burri e mbante mbi shpinë shtëpinë që të mos e zinte poshtë.

Askush nuk e ka besuar vajzën, deri në momentin që i janë bërë analizat dhe ka rezultuar se trupi i saj ka pasur proteinat e duhura.

Kjo ngjarje është bërë virale në rrjet, duke marrë pafund komente. Të gjithë janë në një mendje se mrekullitë ekzistojnë./abcnews.al

/GazetaSinjali/


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *