Ky është shoferi i dyshuar për aksidentin ku humbi jetën 19-vjeçari kosovar / EMRI

FOTO ILUSTRIM
Shoferi që dyshohet se shkaktoi aksidentin me fatalitet në lagjen e Bujupëve në fshatin Arllat të Drenasit, ku goditi për vdekje me veturë një 19-vjeçar, tashmë është arrestuar. Ai fillimisht ishte larguar nga vendi i ngjarjes, duke tentuar t’iu shpëtojë prangave të Policisë, por pas nisjes së hetimeve, i njëjti u identifikua dhe u prangos, raporton Gazeta Sinjali.

Burimet nga Prokuroria kanë bërë me dije se personi që po dyshohet për këtë rast është Xhemajl Kelmendi, i cili u dorëzua sot, pasi e kuptoi se Policia e kishte zbuluar përmes veturës së tij.

Pas intervistimit nga hetuesit policorë, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar që i dyshuari të dërgohet në mbajtje për 48 orë dhe brenda afatit ligjor të ndërmerren veprimet e nevojshme ligjore.

Ndryshe, i riu që u godit për vdekje, Eduart Bujupi, u dërgua mbrëmë me urgjencë në spital, por nuk arriti t’iu mbijetojë plagëve të marra dhe vdiq mëngjesin e sotëm.

Shënim: Personi i apostrofuar në këtë artikull prezumohet i pafajshëm derisa fajësia e tij të mos provohet me vendim të formës së prerë nga gjykata.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *