Emocionuse, Reperi Dardan përmes kënges u tregon gjermaneve historin e popullit shqiptar


Reperi me prejardhje kosovare që punon dhe vepron në Gjermani, Dardan, mbrëmjen e djeshme ka realizuar një këngë tejet emocionuse.

Për nderë të 15 vjetorit të Pavarsise së Kosovës, ai ka publikuar kengën “Laufen” që ne shqip do të thotë “Vrapo”.
Përmes kësaj kënge Dardan ka treguar tmerrin qe kosovarët kane përjetuar gjatë luftës së fundit, ndërsa videoklipi kthim në kohë.

Këngë është e realizuar në gjuhën gjermane, ndërsa refreni është në shqip dhe flet për mërgimtarët, reperi ka shfaqur para opinionit gjerman tmerret që kanë përjetuar shqiptarët. /IndeksOnline/


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *