“Kom me të mbytë ty edhe vëllain e vogël”/ Kosovari kërcënon me jetë nënën e tij

Numri i rasteve të dhunës në familje ka marrë përmasa shqetësuese në vendin tonë, pasi çdo ditë persona të ndryshëm përfundojnë në pranga si të dyshuar për dhunë ndaj familjarëve. Këto raste bëhen edhe më të rënda, kur viktima janë prindërit të cilët përjetojnë dhunë psikike e fizike nga fëmijët e tyre, raporton Gazeta Sinjali.

Një rast i tillë ka ndodhur mbrëmë në një familje në rrugën ‘Sami Gashi’ në Mitrovicë, ku një person dyshohet se ka kërcënuar me jetë nënën e tij.

Burimet e Gazetës Sinjali brenda Prokurorisë kanë bërë me dije se 44-vjeçarja ka denoncuar rastin në Polici, ku ka bërë me dije se i biri tash e një kohë po i shkakton telashe të shumta.

Në ngatërresë e sipër, ai dyshohet se i ka bërtitur nënës së tij duke i thënë se do e mbys atë dhe vëllain e vogël.

E shqetësuar nga fjalët e të birit, gruaja ka rrëfyer para hetuesve policorë gjithë ngjarjen e rëndë.

Si rezultat i denoncimit, njësitë policore janë vënë në kërkim të të dyshuarit, mirëpo i njëjti është larguar në drejtim të panjohur dhe tashmë ndodhet në arrati.

Me urdhër të prokurorit, rasti është cilësuar ‘Kanosje’, ndërsa veprimet tjera ligjore do merren posa të kapet i dyshuari.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *