E rëndë: Vdes tragjikisht 18-vjeçari kosovar në Gjermani / FOTO

Pas një aksidenti të rëndë trafiku, ka ndërruar jetë në moshën 18 vjeçare, Leon Morina.Ai vdiq në një aksident në Metzigen të Gjermanisë.Morina ishte pjesë e ekipit futbollistik ‘TSG Balingen’ të cilët edhe e dhanë lajmin për vdekjen e të riut kosovar.“Mendimet tona janë me familjen e tij dhe nuk mund ta shprehim me fjalë atë që ndodhi”, kanë thënë nga klubi TSG Balingen.

Këtë e ka bërë të ditur klubi i futbollit ku ai luante TSG Balingen nëpermjet një postimi në rrjetin social facebook./Republika Online/

Ky është postimi i tyre:

TSG Balingen mori një lajm tronditës të premten herët në mëngjes: lojtari ynë 18 vjeçar Leon Morina u vra në një aksident trafiku.

Leon luante për U19. Trajneri ynë Ingo Weil, ekipi i tij, prindërit, të gjithë shoqëruesit, departamenti i të rinjve dhe i gjithë TSG janë thellësisht të prekur: “Mendimet tona janë me familjen e tij dhe nuk mund ta shprehim me fjalë atë që ndodhi. ” Ky lajm i tmerrshëm na lë pa fjalë dhe pa fjalë. ”

Leon Morina u lëndua fatalisht në një aksident në B28 afër Metzingenit të enjten në mbrëmje. Lojtari ynë i të rinjve ishte bashkë-shofer i një shoferi të vogël 20-vjeçar, i cili sipas policisë, me sa duket kishte anashkaluar një kamion që po qëndronte në një korsi vonese në drejtim të Eningen (rrethi reutlingen) për shkak të dështimit dhe u përplas me këtë pasues.

Për shkak të përplasjes së rëndë me kamionin, Leoni u plagos aq rëndë sa mori plagë në vend.

TSG Balingen është në pikëllim të thellë dhe mendimet janë me Leon dhe familjen e tij. Me një tronditje të madhe dhe thellë të tronditur marrim pjesë. Leon lë një boshllëk të madh në familjen TSG që ne mund ta mbushim vetëm me heshtje për momentin. E megjithatë ne lëshojmë vetëm dorën, jo personin me të cilin mbetemi thellë të lidhur në kujtesën e të gjitha të dukshmes.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *