“Është shumë i drejtë Kurti, shumë i besoj…” – Si e vlerësojnë qytetarët marrëveshjen në Bruksel? / VIDEO

Sot po mbahet seanca në Parlamentin e Kosovës rreth takimit të Kryeministrit të Kosovës Albin Kurti me presidentin serb Aleksander Vuqiq e cila u mbajt me 24.02.2023, ku në takim kishin një propozim të BE-së për normalizimin e marrëdhënieve, që u titullua “Marrëveshje drejt normalizimit Kosovë-Serbi”./ Republika Online/

Takimi i Kryeministrit të Kosovës Albin Kurti me atë të Serbisë është komentuar shumë nga Ambasada të ndryshme, gazetarë, opozitar dhe qytetarë të cilë nga opozita kreu i Alenancës për Ardhmerinë e Kosovës po e përkrahë Kryeministrin Kurti, ndërsa Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës janë shfaqur kundër këtyre pika që janë propozuar nga Miroslav Lajcak dhe Josep Borell.

Takimin e kanë komentuar edhe disa qytetarë në Vox popin e Republika Online, të cilët po e shohin një punë të mirë nga Kryeministri Kurti.

“Gjë e mrekullushme, dhe shumë me mendë ka veprue Kryeministri”, s*na vyn kurgjo njohja nga Serbia nëse anëtarsohemi në te gjitha organizatat nderkobtare”, unë nuk e di a e ka pranu a se ka pranu veq kam shumë besim në Kurtin, i lexova të gjitha pikat nuk lexova diku qe ka Asociacion” këto janë disa nga reagimet e qytetarëve.

Për me shumë ndiqeni videon:


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *