E dhimbshme: Ky është 22-vjeçari kosovar që u gjet i vdekur në shtëpinë e tij / FOTO

Gazeta Sinjali raportoi pak më parë për një ngjarje të rëndë që ka ndodhur në familjen Hasani në Gjilan, ku djali 22-vjeçar i tyre u gjet pa shenja jete në korridorin e shtëpisë së tij, sot në orët e mbrëmjes. Ky rast ka tronditur familjen dhe gjithë të afërmit, teksa akoma nuk dihen shkaqet e vdekjes, raporton Sinjali.

Burimet nga Emergjencja kanë bërë me dije së i riu që u gjet pa shenja jete është Valmir Hasani, vdekjen e të cilit e konfirmoi ekipi mjekësor që doli në vendin e ngjarjes.

Lajmin për vdekjen e tij e kanë dhënë edhe familjarët të cilët kanë njoftuar se varrimi i të ndjerit do të bëhet mW 14.03.2023

“Lajmërim. Ju njoftojmë se sot ( 13 Mars 2023 ) në moshën 22 vjeçare,pasi pësoi një infrakt,ka ndërruar jetë Valmir ( Lulzim ) Hasani. Varrimi i të ndjerit bëhet nesër ( 14 Mars ) në ora 16:00. Ngushëllime gjithë familjes dhe atyre që e njohën”, thuhet në njoftim.

Gjithçka dyshohet se ndodhi për pak minuta pasi i riu u kthye në shtëpi dhe papritmas u dëgjua një zhurmë. Kur familjarët e tij dolën nga dhoma u tmerrkuan kur e gjeten Valmirin të shtrire për tokë.

Posa rasti u raportua, në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitet përkatese, me ç’rast ka kryer ekzaminimet e nevojshme që do të ndihmojnë për zbardhjen e rrethanave në të cilat ka vdekur viktima.

Lidhur me rastin është vënë në dijeni edhe Prokurori i Shtetit, i cili ka urdhëruar që trupi i pajetë të dërgohet në IML për obduksion dhe rasti të hapet si “Vdekje e dyshimtë.

Rastin e kanë konfirmuar për Sinjalin edhe nga Policia Rajonale në Gjilan.

“Rreth orës 17:15 nga ekipi emergjent mjekësorë ka pranuar informatë se në rrugën ,,Esat Berisha’’ në Gjilan në një shtëpi nga mjeku kujdestarë është konstatuar se personi i moshës 21 vjeçar (mashkull kosovar shqiptar) është pa shenja jete”, tha zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjilanit, Valon Osmani.

Sinjali do të iu mbajë të informuar për detajet e reja.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *