“Punonte për copën e bukës”- Flasin familjarët e të vrares në Tiranë / VIDEO

Mimoza Paja është banakierja 58-vjeçare e cila mbeti e vrarë mbrëmjen e së dielës në një lokal në zonën e “Don Boskos” në kryeqytet. Hetuesit e Policisë së Tiranës kanë deklaruar se Paja dyshohet të jetë vrarë aksidentalisht nga breshëria e armës dhe të mos ketë asnjë lidhje me ngjarjen.

Për Klan News ka dhënë një prononcim dhe fqinji i viktimës i cili është shprehur se 58-vjeçarja punonte për të siguruar bukën e gojës si banakiere në lokalin që u bë shënjestër e atentatit.

“Hallexheshë, punonte për copën e bukës. Ka pasur vetëm një vajzë, djali i jetonte diku tjetër me qira. Jetonte vetëm me gocën e vogël. Ajo ishte punëtore mbi të gjitha”, u shpreh fqinji i saj.

Ndër të tjera, fqinji, banesa e të cilit ndodhet afër me vendin e ngjarjes thotë se të shtënat janë dëgjuar edhe në famijen e tij, teksa shton se ju janë trembur fëmijët.

“Siguria është zero. Ne na janë trembur fëmijët mbrëmë. Me zor kemi vendosur fëmijët në gjumë mbrëmë.”

Lokali ku ndodhi atentati është në pronësi të Fatjon Muratit, një personazh i njohur i botës së krimit./tvklan.al


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *