Albin Kurti sot e feston ditëlindjen, kaq vjet mbushi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot feston ditëlindjen e 48. Kurti u lind më 24 mars 1975 në Prishtinë.

Kurti është kryeministri i katërt dhe i gjashtë i Republikës së Kosovës pas shpalljes së pavarësisë.

Ai është i martuar me Rita Augestad Knudsen dhe kanë një vajzë, Lean.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *